Şimdi Bez maskeler hangi bileşenlerden oluşur? Detaylı anlatım konusunu irdelemekte fayda var. Çünkü Covid-19’un, ne kadar tehlikeli olduğunu insanlar her gün biraz daha anlıyor. Bu kapsamda piyasada var olan maskeleri ve kendi maskelerini sürekli sorguluyorlar.

Bun sorgulama aşamasında, maskelerin hangi malzemelerden oluştuğu da vardır. Çünkü kalitesiz malzemelerden yapılmış maskeler insanların hayatını tehlikeye sokabilir. Bu yüzden de mutlak suretle alınacak maskelerin yapısı ile ilgili sorgulamalar önemlidir.

Ortamlardaki var olması muhtemel virüs ancak kaliteli maskeler ile engelleniyor. Bu yüzden de bez maskelerdeki bileşenlerin veya malzemelerin ne olduğu önem taşıyor. Bunun yanında, TSE’de bez maske standartlarını açıkladı. Buna göre bu maskeler mutlaka bazı özellikleri taşıması gerekiyor. Bu standartlara uymayan bez maskelerin alınması önerilmiyor.

Bez Maskeler Koruyucu Mu?

Bez maskeler, TSE standartlarına eğer uygunsa güvenlidir. Bunun dışındaki merdiven altı üretim maskelerin güvenliği tartışılır. Bunun gibi maskeler genel anlamda TSE’nin bildirdiği standartlara uymaz. Bu sebeple de oldukça tehlikelidirler.

Eğer bunun gibi standartsız maskelerle yönelirseniz sağlığınızı tehlikeye atabilirsiniz. En iyisi çok iyi araştırmalar yaparak, kaliteli firmalardan bezden maskeleri temin etmektir. Ancak bunun gibi bilinçli hareketler ile doğru bezden maskelerle ulaşılıyor.

Bez Maskeler Hangi Bileşenlerden Oluşur?

Bez maskelerin temelinde aslen, basit ama bir o kadarda sağlıklı koruma vardır. Her ne kadar içerikteki malzemeler sıradan kumaşlardan oluşsa da rolleri büyüktür. Bu malzemelerin doğru bir şekilde yapılandırılması Covid-19 döneminde oldukça yardımcınız olacaktır.

Bez maskeler şu bileşenlerden oluşur;

  • Sentetik ve doğal liften kumaş
  • Dokuma, triko, örme ve dokusuz tekstil yoluyla üretim
  • Yırtılma olmayan sağlam yapı
  • Kolayca nefes alınabilir olması
  • Rahatça takılabilirlik
  • Temizlik kolaylığı
  • Tahriş gibi olumsuzlukları olmaması
  • Yaralayıcı boyutta keskin kenar olmaması

Bileşenler bakımından, bezden maskelerin birçok avantajı mevcuttur. Denildiği gibi kaliteli mecralardan ürünü temin ederseniz bu avantajlardan yararlanabilirsiniz. Maskeyi rahat bir şekilde giyer ve kullanım aşamasında acı çekmezsiniz.

Bez Maskeler Nerelerde Satılıyor?

Bu tür maskelerin bulunması sanılanın aksine oldukça kolaydır. Orijinal bir bez maskeyi, internetteki alışveriş sitelerinden rahatlıkla alabilirsiniz. Yalnız bu tür sitelerden alışveriş yaparken mümkünse fake ürünlere dikkat etmelisiniz.

Çünkü merdiven altı üretim olan ve sadece marka yapıştırılan bezden maskeler tehlikelidir. Kullanmanız halinde zaten farkı çok kolay ayırt edebilirsiniz. İlk başta, keskin kenarlar yüzünüzü acıtır ve zarar verir. Bunun yanında rahatsız dokusu maskeyi çıkartma istediği doğurabilir.

Bu tür durumlarda zaten orijinal ürün olup olmadığını anlayabilirsiniz. Ayrıca ilk yıkamada, fake maskelerin dağılma özellikleri var. Bu yüzden yıkanıldığında orijinal ürün olup olmadığı belli olur. Bu tür maskelerin alımı mümkün mertebe internetten olmalıdır. Çünkü fiziksel mağazalarda insan yoğunluğu virüs riskini artıracaktır.

Bez Maske Fiyatları

Bez maskeler TSE standartlarına uygun olarak yapılmışsa sağlığınıza uygun demektir. Zaten bu maskelerin yıkanabilirlik özellikleri bulunuyor. Bu yüzden para çok da sorun olmamalıdır. Maskeleri online mecrada, 25 ile 50 TL aralığında ücretlerle alabilirsiniz.

Yorum ekle

Sohbete başla
Sohbete başlayın
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?